» Pano
 
 
Ana Sayfa
E-posta
Bu site gençleri ve velileri bilgilendirmek amaçlıdır. Bireysel danışmanlık yapılmamaktadır. Dilek Köseoğlu çalışmalarını projeler esasında sürdürmektedir. İlginize teşekkür ederiz.
İletişim Bilgileri E-mail Ana Sayfa
 
 

Ağustos 2002'de öncelikle gençlere, meslek seçiminde ve kariyer planlamalarında yardımcı olmak amacı ile İnsan Kaynakları ve Kariyer Danışmanı Dilek Köseoğlu tarafından kuruldu.

DİLEK KÖSEOĞLU'NUN MESAJI

Merhaba,

20 yıllık profesyonel yaşamımda İnsan Kaynakları alanında uzman, eğitimci ve yönetici olarak görev yaptım.
Gördüğüm en önemli eksiklik, hepimizin, ister çalışan, ister işe başvuran kişiler olarak ne yapmak istediğimizi bilmememiz oldu.

Bu nedenle, bugün önceliği Meslek Seçimi ve Kariyer Planlamasına verdim.

Doğru meslek ve doğru kariyerle, gençlerimizin ve toplumuzun daha mutlu olacağına inanıyorum.
Gençlerimizin kendilerini tanımaları için Kişisel Profil Belirleme Envanterini ve SDS-RAISEC Modeli'ni kullanarak öğrencinin mesleki ilgi alanını, uygun meslekleri ve bu mesleklere doğru yönelmesi için hangi bölümlerde okuyabileceğini belirliyoruz.

Üniversite öğrencilerine, sınav sistemi kurbanı olmamışsa,bölümünü ve okulunu belirleyip, üniversitede  okurken,  okuduğu bölüm ve kendi ilgi alanları ile ilgili hangi kariyerlere, hangi yaklaşımla ulaşabileceği konusunda Kariyer Danışmaklık Hizmeti veriyoruz.

Öncelikle orta öğretim kurumlarında velilere ve öğrencilere yönelik meslek ve kariyer bilinçlendirme konferansları düzenleyerek, konu ile ilgili bilgi vererek çalışmalarımıza başladık. Daha sonra arzu eden öğrencilere, yayımcısı Pshychological Assessment Resources Inc'in bize vermiş olduğu özel bir izinle Türkiye'de sadece KaDeMe tarafından uygulanan SDS-RAISEC envanteri ile, mesleki ilgi alanlarına göre meslek gruplarını oluşturuyor ve mesleklerle ilgili detaylı bilgi sunuyoruz.

Sizleri çalışmalarımıza ve geleceğimiz gençlere destek vermeye davet ediyorum.
Saygılarımla,

Dilek Köseoğlu

 

KADEMENİN...

Amacı
Gençlerimizin meslek ve kariyer seçiminde, ailelere ve gençlere destek vermek.
Bir meslek sahibi olup da, daha etkin kariyer planlaması yapmak isteyenlere hizmet sunmak.

Hedefi

Uzman bir kadroyla, geçerlik ve güvenirliği olan araç ve yöntemleri kullanarak, en doğru mesleki yönlendirmeyi sağlayabilmek.

İlkesi
Danışmanlık hizmetimizi; psikiyatr, psikolog ve insan kaynakları uzmanlarıyla ortak ve eşgüdümlü bir çalışma içinde gerçekleştirmek.

 

DİLEK KÖSEOĞLU HAKKINDA .... »

Copyright 2005 KaDeMe. All rights reseved. Designed by S.T.Design & B2G