» Pano
 
 
Ana Sayfa
E-posta
Bu site gençleri ve velileri bilgilendirmek amaçlıdır. Bireysel danışmanlık yapılmamaktadır. Dilek Köseoğlu çalışmalarını projeler esasında sürdürmektedir. İlginize teşekkür ederiz.
İletişim Bilgileri E-mail Ana Sayfa
 
 

İlkgün
Kadıköy Anadolu Lisesinden sonra Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı bölümünü bitirdi.. Okulda televizyon konusunda verilen panellerden birinde televizyonculuğun kendine göre olduğunu düşündü. Mezun olur olmaz bir yıl  bir tekstil firmasında ihracat bölümünde çalıştı.Londra'da Media Production Services'den Producing & Directing Tecniques ve Polytechnic of Central London'dan TV Journalism sertifikaları aldı. Türkiye'ye döndükten sonra TRT'ye dışarıdan haber programı yapan bir firmada çalıştı. Bu arada özel televizyonlar açılmaya başladı. Show TV'de film alım işinde çalıştı. Ama yönetmenlik ve yapımcılık yapmak istiyordu. Star TV, ATV ve NTV'de yapımcı - yönetmen olarak çalıştı.  Halen CnnTürk'te yapımpı-yönetmen olarak çalışıyor.

 

Gül
Eskişehir Anadolu Lisesi'nden sonra, ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldu. 2 yıl Ankara'da özel bir büroda plancı olarak çalıştıktan sonra, 1985'te İstanbul'a geldi ve masa başı iş yapmak istemediğine karar verip, ruhuna daha uygun bulduğu aktif ve renkli reklam dünyasına adım attı. Moran, Ogilvy & Mather'da ve Ekol Ajans'ta Müşteri Temsilcisi ve Müşteri Direktörü olarak çalıştı. 1996'dan beri Link Multimedia'da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor. (42 yaşında ve 8 yaşında bir kızı var)

 

Melek
Bursa Namık Sözeri Koleji'nden sonra, ODTÜ İşletme Bölümünden mezun oldu. . 4-5 sene birkaç kumaş fabrikasında colorist ( renk kombinasyonları yaratıcısı) ve teknik yönetici olarak çalıştı. Türkiye'de Turizm Rehberliği konusunda kursa gitti ve kokartlı rehber oldu, rehber olarak çalıştı. Yurtdışında yaşama sürecinde son olarak ABD'ye yerleşti ve orada Arkeoloji mastırı yaptı. A.B.D.'de yaşıyor. Tur rehberliği ve operatörlüğü yapıyor. Kendi turlarını organize ediyor. Serbest çalışıyor. (44 yaşında, bir kızı var)

 

Deniz
Ankara Yükseliş Kolejinden sonra ODTU Şehir ve Bölge Planlama Bölümünü bitirdi ve aynı bölümde mastır yaptı. Kısa bir süre araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra, Devlet Planlama Teşkilatı (DPT)Yabancı Sermaye Başkanlığına uzman yardımcısı olarak girdi. Fiziksel planlamanın akılcı bir sosyal ve ekonomik planlama olmadan fonksiyonel olmayacağına karar verdi ve İngiltere'den burs kazanarak Kent Üniversitesinde doktora yaptı. Bu arada Devlet Planlama Teşkilatındaki uzmanlık görevinden istifa ederek Dünya Bankası Ankara Ofisinde danışman olarak çalışmaya başladı. Ancak uluslararası bir kariyer yapmak istediği için Hollanda'ya gitti ve orada Institute for Housing and Urban Development' da 4 yıl çalıştı. Daha sonra Dünya Bankası Washington merkez ofisine geçti. Halen Washington'da Dünya Banka'sında şehircilik ana konut sektöründe danışman olarak çalışmakta. Arnavutluk, Belarus, Ermenistan, Gana, Çin, Litvanya, Mısır, Filipinler, Singapur, Endonezya dahil olmak üzere pek çok ülkede Dünya Bankası ve Hollanda'da görevlisi olduğu kuruluş adına projeler yürüttü. Kent planlama ve konut konularında makaleler yazdı. (42 yasında, 1 çocuk annesi).

Copyright 2005 KaDeMe. All rights reseved. Designed by S.T.Design & B2G